Grupa Bilderberg Zwyczajne spotkanie przywódców, czy nieformalny rząd świata?

grupa bilderberg a koronawirus

Jej głównym pomysłodawcą był Polak Józef Retinger, literaturoznawca, pisarz, polityk. Ten były doradca generała Sikorskiego był przerażony narastaniem antyamerykańskich nastrojów w Europie Zachodniej. I uważał, że spotkanie, na którym przywódcy z USA i Europy omówią kwestie związane z polityką, gospodarką i obronnością, może choć trochę tę niechęć wygasi. Pierwsze spotkanie było tak wielkim sukcesem, że postanowiono je organizować co rok.

grupa bilderberg a koronawirus

Informacje te następnie Stowarzyszenie wykorzystać może także do celów analitycznych czy w ramach optymalizacji prowadzonych działań marketingowych. Wiele państw rozwijających się wyraża obawy, że wprowadzenie doraźnych rozwiązań prawnych w kontekście polityki populacyjnej może spowolnić ich rozwój gospodarczy. Z tego powodu dostrzega się konieczność porządkowania argumentacji, w której znaczącą rolę pełni zbieżność interesów ludności z przeciwdziałaniem niepokojącym trendom. Rozwiązaniem jest podnoszenie jakości opieki zdrowotnej i promocja środków antykoncepcyjnych.

Udział obywateli Polski w spotkaniach[edytuj edytuj kod]

Podczas spotkań za zamkniętymi drzwiami omawiane są najważniejsze w danym czasie dla świata sprawy dotyczące bezpieczeństwa, polityki i gospodarki. Chociaż oprócz polityków i ekspertów na spotkania zapraszani są starannie wybrani przedstawiciele mediów, nie mogą oni zdawać z nich relacji. Reguła Chatham House, zezwalająca na upublicznianie informacji ze spotkań, ale pod warunkiem nieujawniania od kogo pochodzą. To stowarzyszenie osób związanych z międzynarodową polityką i gospodarką z Europy i Ameryki Północnej, które zbiera się na trzy dni co roku od 1954 roku. Jak czytamy w Encyklopedii Britannica, w corocznych spotkaniach grupy Bilderberg udział bierze od 120 do 150 osób, w tym przywódcy polityczni, urzędnicy państwowi i eksperci ze świata finansów, mediów i środowisk akademickich. Na spotkaniach omawiane są bieżące problemy związane z polityką i bezpieczeństwem międzynarodowym.

  1. Szef Światowego Forum Ekonomicznego Børge Brende, premier Holandii Mark Rutte, czy były premier Włoch Matteo Renzi.
  2. Nie było tam żadnych sensacji – opowiada „Newsweekowi” Aleksander Kwaśniewski.
  3. Odbyło się z inicjatywy polskiego emigranta i wpływowego europejskiego polityka Józefa Retingera[3][4], który przekonał do swojego pomysłu holenderskiego księcia Bernharda[4].
  4. Dziennikarz tłumaczył później, że jego zachowanie wynikało z doświadczanej przez niego „psychozy”.
  5. Zapisywanie przedmiotowych plików może zostać wyłączone z poziomu ustawień przeglądarki – przy czym ich usunięcie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie witryny.

Podkreślił, że mimo że są autorami zakazów, politycy sami nic sobie z nich nie robią. Grupa ma tajny charakter, ale też sztywną strukturę. Jak czytamy na oficjalnej stronie organizacji, składa się ona z Komitetu Sterującego, na którego czele stoi przewodniczący Victor Halberstadt, profesor ekonomii na Uniwersytecie w Lejdzie w Holandii. W ramach witryny wykorzystywane są technologie udostępniane przez Facebook, mierzące skuteczność wyświetlanych w ramach w/w portalu reklam. Przedmiotowe rozwiązanie, rejestrując interakcje użytkownika z witrynami Stowarzyszenia, dostosowuje na tej podstawie dalsze działania marketingowe. Wykorzystywane rozwiązania monitorują odwiedzone przez użytkownika podstrony, spędzony na nich czas i interakcje, w jakie w/w wszedł z witryną.

Wszyscy uczestnicy zobowiązują się, że to, co powiedzą i usłyszą, nie zostanie upublicznione. Według uczestników, ze względu na nieformalny charakter, spotkania pozwalają na swobodną wymianę poglądów niezależnie od aktualnych animozji politycznych. Stowarzyszenie – posiadając informację o akcjach podjętych na witrynie – nie ma dostępu do danych pozwalających na identyfikację osoby, której dane dotyczą. Zapisywanie przedmiotowych plików może zostać wyłączone z poziomu ustawień przeglądarki – przy czym ich usunięcie może wpłynąć na prawidłowe funkcjonowanie witryny. Rozwiązanie problemu przeludnienia ma ścisły związek z teorią przejść demograficznych, zgodnie z którą w rozwiniętych populacjach dochodzi do ustabilizowania liczby ludności.

Zaprasza się co prawda jednego lub dwóch dziennikarzy, ale oni też niczego nie mogą relacjonować. Krótko mówiąc, według wszelkich obowiązujących standardów są to bardzo tajemnicze spotkania. Grupa nie ma stałych członków – co roku powstaje nowa lista gości zapraszanych na spotkania. Jej przygotowaniem zajmuje się komitet wykonawczy, którego skład do niedawna był tajny. Podobnie jak do niedawna nie ujawniano listy zaproszonych.

Jaszczury rządzą

Łukasz Szumowski jako szef resortu zdrowia apelował do Polaków o rozwagę i spędzanie wakacji w kraju. Kilka dni po jego dymisji „Super Express” poinformował, że polityk, który był jedną z twarzy walki z pandemią w Polsce, odpoczywa na hiszpańskiej wyspie Fuerteventura. W tym samym czasie MSZ odradzał wyjazdy do Hiszpanii, a rząd umieścił ten kraj na liście zakazu lotów od 2 września. Co ciekawe, osobą, która zainicjowała spotkania, także był Polak, Józef Retinger – emigrant, pisarz, jeden z twórców Wspólnoty Europejskiej, i – co lubią wielbiciele teorii spiskowych – wolnomularz.

Według teorii spiskowych grupa wywodzi się od stowarzyszeń wolnomularskich. Niejawność spotkań i znaczne wpływy posiadane przez zaproszone osoby spowodowały, że niektórzy komentatorzy przypisują członkom Grupy tworzenie nieformalnego rządu światowego. Jednym z propagatorów takich poglądów jest podróżnik i publicysta Wojciech Cejrowski[17]. W Holandii, w hotelu Bilderberg, od którego pochodzi nazwa organizacji. Od tamtej pory konferencje organizowane są co roku, za każdym razem w innym państwie.

Działania dziennikarza wiążą się często z bardzo poważnymi konsekwencjami w świecie rzeczywistym. Jego zwolennicy prześladowali i nękali rodziny ofiary strzelaniny w Sany Hook Elementary School, ponieważ Jones przekonywał, że atak został zainscenizowany w celu ograniczenia praw do posiadania broni w USA. Dziennikarz tłumaczył później, że jego zachowanie wynikało z doświadczanej przez niego „psychozy”. Na dodatek organizatorzy mają niesłychany talent wyławiania przyszłych przywódców, a to budzi dodatkowe podejrzenia. Rok później został przewodniczącym Komisji Europejskiej.

O celach spotkań grupa informuje na swojej oficjalnej stronie. Grupa Bilderberg jest nieustannym przedmiotem krytyki w mediach. Brytyjski „The Guardian” wskazuje, że udział w spotkaniach bardzo często biorą potencjalni lobbyści (np. bankierzy) i osoby, które mogą być lobbowane (np. politycy). Grupę krytykuje się także za jej tajny charakter, który stoi w sprzeczności z zasadami demokratycznej debaty. Jednak tam, gdzie kończy się merytoryczna dyskusja i krytyka, zaczynają się bezpodstawne teorie spiskowe rozpowszechniane w mediach społecznościowych.

Takie spekulacje często odnoszą się do tajemniczości i wyłączności tych spotkań, co prowadzi do domysłów o ich rzeczywistych celach. Te teorie nie są jednak potwierdzone dowodami i często są krytykowane za brak podstaw Złoto łagodzi trzy tygodnie wysokie jak dolar steadies w rzeczywistości. Na spotkaniach grupy nie podejmowano żadnych ostatecznych decyzji. Pierwsza konferencja grupy odbyła się w Hotelu de Bildelberg (stąd wzięła się nazwa) w Oosterbeek w Holandii w roku 1954.

„Za Covid-19 stoi spisek grupy Bilderberg”. Szokujące słowa Prezydenta dużego miasta

Rafał Trzaskowski, Aleksander Kwaśniewski czy Radosław Sikorski. Uczestnicy mogą rozmawiać o ogólnych koncepcjach, które poruszano w czasie zgromadzenia, ale nie mogą się wzajemnie cytować. Rafał Trzaskowski – obecny na zebraniu grupy w 2019 roku – przyznał, że w czasie spotkania poruszono tematy dotyczące cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji i zagrożeń ze strony Rosji i Chin.

Ale podałem fakty, podałem konkretne zdarzenia” – napisał prezydent Zielonej Góry. Rafał Trzaskowski rzeczywiście brał udział w spotkaniu grupy, która gwoli ścisłości nie jest tajna. Jego obecność potwierdził Radosław Sikorski, który jest stałym członkiem stowarzyszenia. – Nie trzeba niczego podpisywać, ale wszyscy z góry rozumieją, że należy milczeć – mówi Maja Banck-Polderman, sekretarz wykonawcza Grupy Bilderberga. Małżonkowie i kochanki zaproszonych mają zakaz wstępu na spotkania. Ochroniarzom nie wolno przysłuchiwać się konferencji.

Polacy na spotkaniach “za zamkniętymi drzwiami”

Była tam też grupa potężnych amerykańskich polityków, w tym byli sekretarze stanu – Henry Kissinger i George Schultz. Ale to nie jest jakiś utajniony rząd, który decyduje o wszystkim. Mnie zaproszono jako uczestnika dyskusji o sytuacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Mówiłem o tym, na czym się znam i co wcześniej powtarzałem wielokrotnie.

Wyjątek stanowią sytuacje, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. W tegorocznym spotkaniu grupy Bilderberg swój udział potwierdziło ok. 120 uczestników https://www.fx770.net/akcje-ol-fall-on-hong-kong-tensions-11-november-2019-11-november-2019/ z 21 krajów — donosi PAP. Zaproszono zróżnicowaną grupę liderów politycznych i ekspertów m.in. Od przemysłu i finansów, a także przedstawicieli wybranych mediów. Kluczowe tematy, których mają dotyczyć dyskusje, to m.in.

Komitet każdego roku wybiera uczestników, których zaprasza na spotkanie. Spotkania są organizowane w państwach, z których pochodzą członkowie Komitetu i spotkanie w danym państwie jest w całości finansowane przez członków Komitetu z tego państwa[16]. Członkowie Komitetu płacą oprócz tego roczne składki członkowskie, z których finansowany jest sekretariat organizacji.

Share this post

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *